2013 metų stovykla

Vaikų dienos centras „Vaiko kelias“  vykdė laimėtą projektą: „ Tarptautinė vaikų vasaros stovykla „Pažintis su Kuršių kraštu“.  Birželio antroje pusėje  vaikams organizuotas užimtumas Latvijoje sename Nikracės dvare.
„….niekados negalvojau, kad tiek daug galima nuveikti per šešias dienas. Niekados nemąsčiau, kad galima tiek patirti daug. Ši stovykla, su jumis, buvo pati geriausia kokią esu turėjusi ir manau, kad ši vasara bus da best. ……šioj stovykloj nors ir buvo daug intrigų ir pykčių, bet viskas buvo – tobula. Grįžtam gal atgal į dvarą? dar mėnesį taip pabūtume…..“ dalinosi įspūdžiais vaikai.  Nuovargį atperka vaikų išsakyti jausmai, džiaugsmas ir dėkingumas. Kas gali būti brangiau už linksmą vaikų juoką, nerūpestingus ir geranoriškus jų veidus. Kaip gera kai matai juos besiglaudžiančius prie vadovų, trokštančius eiti šalia, nusifotografuoti kartu, išgirsti visus atsakymus į kylančius klausimus, papasakot apie save…..mes tapome artimi, pažinome vieni kitus, atsiskleidė vaikų talentai, gerosios caharakterio savybės.
Gyvenome sename Nikracės dvare. Nors pastatas ir neatrodė patrauklus, tačiau aplinka pakerėjo savo medžių gausa ir įvairove, alėjomis, įrengtomis pasisėdėjimo vietomis, stadionu, tvenkiniu. Išvykos, žaidimai, pasėdėjimai prie laužo, dvasinės valandėlės, viktorinos, maudynės…..šiandien atrodo, kai jau viskas praeityje, žvelgiant į nuotraukas, ištiesų, sunku patikėti kaip tiek daug galima nuveikti per šešias dienas?  Susipažinome su Kuršių kraštu apsilankydami Kuldygoje, Liepojoje, Grobinos miestelyje. Klausėmės senų istorijų prie laužo apie Kuršių gyvenimą nuo pat pirmo paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose, genties susiformavimo iki pat  laikmečio, kai gentis  nustojo gyvuoti kaip politinis vienetas, kaip etninė grupė.  Rastas paslėptas šių senbūvių lobis po medžiu ir akmeniu šalia tvenkinio, atskleidė visą Kuršių būties, kovų, papročių, teritorijų istoriją. Kadangi gentis garsėjo kaip nuožmūs vikingai, kovotojai, stovyklautojai taip pat išbandė save šaudydami. Kiekvienas turėjo pataikyti nors kartą į taikinį, kad  būtų pripažintas Kuršių gentainiu. Maudynėms vieta taip pat buvo išskirtinė. Netoli stovyklos vaikai turėjo galimybę ne tik pasimaudyti, paplaukyti, bet ir šokinėti nuo nedidelio senovinio tilto. Visi išbandė jo siųlomą malonumą, neliko nė vieno nuošalyje.
Kadangi stovykla buvo planuota tarptautinė, stovyklautojai susitiko su latvių vaikais. Linksmos varžybos, pašėliojimas pirtyje, bendras pietų stalas sugriovė visus kalbos barjerus. Draugystė greitai užsimezgė tarp vaikų.
Tai buvo puiki galimybė vaikams ir paaugliams bent trumpam užtikrinti  saugumą vasaros atostogų metu, organizuojant sveikos gyvensenos stovyklą ir sporto renginius, padedant jiems pažinti savo vidinius konfliktus ir ieškoti jų sprendimo būdų, formuoti motyvaciją sveikam gyvenimui, ugdyti orumą, savarankiškumą bei teigiamą požiūrį į save, įveikiant kylančius sunkumus, ugdant socialines kompetencijas, plėtojant kūrybines galias, skatinant vaikų kultūrinio ir istorinio paveldo pažinimą išvykų metu.