Bendradarbiavimas įgyvendinant savivaldybės projektą “Atrask ir pažink save kultūroje”

VDC „Vaiko kelias“ dalyvauja projektuose, bendradarbiaujant su kitais socialiniais partneriais.

Jaunimo iniciatyvų ir laisvalaikio užimtumo projekto „Atrask ir pažink save kultūroje“ vadovė, Naujosios Akmenės miesto seniūnijos socialinė darbuotoja darbui su rizikos šeimoms Irma Lalienė, kartu su Naujosios Akmenės miesto seniūnijos socialine darbuotoja Sandra Bartkiene pradėjo įgyvendinti projektą, kuris skirtas Naujojoje Akmenėje gyvenantiems socialinės rizikos šeimų vaikams. Įgyvendinti projekto aktyviai padėjo jaunasis projekto vykdytojas Deimantas Šiurkus. Pakviesti bendradarbiauti ir VDC darbuotojai bei savanoriai, nes šis projektas skirtas vaikams, kurių dalis lanko „Vaiko kelią”.

Projekto veikla prasidėjo iškylaujant. Rugpjūčio 2 dieną vaikai rinkosi prie Akmenės rajono savivaldybės ir organizuotu būriu patraukė prie „Saulėtekio“ progimnazijos vandens telkinio. Pasirinkę iškylos vietą ir įsikūrę, vaikai nusistatė sau teigiamo elgesio taisykles, S. Bartkienė pravedė vaikams susipažinimo žaidimą.

Savivaldybės kultūros centro renginių ir teatro režisierė Rasa Šiaučiūnaitė papasakojo vaikams Akmenės krašto istoriją, supažindino su etnokultūra bei kartu su vaikais žaidė įvairius senovinius ir vaidybinius žaidimus, atspindinčius tam tikrus elgesio kultūros elementus. Susipažinę su savo tautos praeitimi, visi vaikai vaišinosi Naujosios Akmenės miesto gyventojos Onos Butautienės pagal senovinį receptą išvirta uogiene ir sode užaugintais obuoliais.

Labdaros Paramos Fondo „Prieglobstis“ vaikų dienos centro „Vaiko kelias“ vadovė Lina Jocienė vaikams surengė sportines estafetes, viktoriną, mįslių varžytuves. L. Jocienei padėjo „Prieglobstis“ vaikų dienos centro „Vaiko kelias“ savanoriai Artūras Božok ir ŽilvinasDelnickas. Ž. Delnickas visus projekto dalyvius ir vykdytojus pavaišino ledais.
Po žaidimų ir rungčių visiems vaikams įteikti žaislai, kuriuos dovanojo Naujosios Akmenės moterų klubas „Akmenietė“, buvo kuriamas laužas, kepamos dešrelės. Vaikai dalijosi įspūdžiais ir padėkojo iškylos organizatoriams už puikią ir turiningą dieną.

Vėliau, pratęstadami idėją supažindinti vaikus su liaudies kultūra ir tradicijomis, vaikų dienos centro lankytojai rinko žoleles, stebėjo jų įvairovę ir ruošė džiovinimui. Iš surinktų ir išdžiovintų žolelių bus gaminami atvirukai ir dovanojami seneliams, šiuo metu gyvenantiems senelių namuose. Tokią gražią akciją ketiname įvykdyti Kalėdų išvakarėse.

Manome, kad tokie renginiai stiprina bendruomeniškumo, sutelktumo jausmus ir stiprina siekį tobulėti. Mes daug galime nuveikti vaikų labui, kai esame kartu ir išvien.